Filipíny

Tady začalo mé cestování a tetování mimo Evropu.

V roce 2009 jsem zjistil, že spousta mých sledujících na FB byli Filipínci a tak mě napadlo oslovit jedno tamní studio v Cebu (ostrov ve střední části Filipín – wikipedie) s nabídkou na možnou spolupráci. Slovo dalo slovo a já letěl tetovat na Filipíny.
Anglicky jsem uměl pouze „Hello I´m Vincent, I´m tattoo artist“, ale i tak touha po zážitku byla větší, tak jazyk nebyl překážkou.

Při příletu do Cebu city jsem zjistil, že můj kufr s věcmi zůstal v Hongkongu – místní kriminálce se nelíbilo vybavení na tetování, ale nakonec shledali, že obsah kufru je v pořádku a poslali mi jej na Filipíny.
Akorát já měl v té době, zadržení kufru, už tetovat v jiné části ostrova a bez vybavení to nešlo. Tak jsem se rozloučil s místním tatérem a odjel na vzdálenější ostrovy bez turistů.

Nádherná příroda a velmi přívětiví lidé mě naprosto uchvátili.

V té době se zpožděním několika dní mi konečně přišel i kufr. Vyhledal jsem opět místního tatéra, dohodl (jazykem ruce nohy úsměv) spolupráci a tetoval. Bylo to snad nejmenší studio co znám a ještě rozdělené na půl tattoo a půl kadeřnictví.
Měli velmi málo peněz a tak jsem se dohodl, že u nich budu tetovat za maso. Maso jsem pak následně na jiném místě vyměnil za možnost opakovaného přespání.

Byl to pro mě naprosto nezapomenutelný zážitek. Místní se na mě dívali jak na atrakci, nosili ovoce na ochutnávku. No krása nad krásu.

Měsíc zde utekl jako voda. Musel jsem se rozloučit a plný zážitků a jedinečných vzpomínek odletěl tetovat zpět do Ústí nad Labem.
I nadále jsem nejen s tatérama z Filipínského Cebu v kontaktu a dveře k jejich domovům mám stále otevřené. V jedné vesnici jsem byl dokonce první běloch, který tam kdy spal a to je nezapomenutelný zážitek.

No snad se někdy hvězdy nakloní, a já budu moct opět letět nejen tetovat zpět na Filipíny.

Vincstattoo

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *